SKLAD - Nebanice

VELKOOBCHOD
a
MALOOBCHOD
denně
09:00 - 18:00


e-mail: krbovedrevo@centrum.cz


VELKOOBCHOD
Sklad - Nebanice

TEL: + 420 604 519 666

e-mail:

krbovedrevo@centrum.cz


Nebanice 25
350 02, okres Cheb
Karlovarský kraj

www.drevo.huu.cz
připravujeme prodej:

- substrátů
- mulčovací kůry
- hnojiv
- travních směsí
- fungicidy
- herbicidy
- insekticidy
- jedy na hlodavce
- repelenty
Vážení zákazníci,


Prodej kulatiny - ukončen

z technických důvodů

zajišťujeme prodej polen
o maximální délce 50cm

Děkujeme Vám za pochopení
Profinish
profesionální povrchová úprava dřeva
www.profinish.cz

F1 Potůčky
F1 Pernink
F1 Kraslice
F1 Svatý Kříž
F1 Aš
F1 Hranice v Čechách
CZK Kraslice
Mavex 1 Svatý Kříž
Mavex 2 Svatý Kříž
TEGO OIL Svatý Kříž
TEXACO Mariánské Lázně
Vážená zákazníci,

od 01/01/2018

AUTODOPRAVA
pouze po domluvě
  •  Tržby evidujeme v běžném EET režimu                                                              
  • Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

    Dle zákona 112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb, část třetí, § 25 tímto plníme Informační povinnost poplatníka.

tel: +420 604 519 666
krbovedrevo@centrum.cz
Nakupte v našem
E-SHOPU

 
NOVÉ - Logo1-Palivové-dříví-Pagáč-Jaroslav (1).jpg
Tržby jsou evidovány v běžném EET režimu
65.00 Kč
bez DPH 53.72 Kč
 ks
22.00 Kč
bez DPH 18.18 Kč
 ks
329.00 Kč
bez DPH 271.90 Kč
 ks
1990.00 Kč
bez DPH 1644.63 Kč
 ks
2173.00 Kč
bez DPH 1889.57 Kč
 1m x 1m x 1m
Podzimní sázení stromů


Sázení stromků nejčastěji provádíme na jaře a na podzim. Ačkoliv tato sezónnost je už dnes do jisté míry překonána, a to díky pěstování stromků a jejich následnému prodeji v dokonale prokořeněných pěstebních kontejnerech. Přes to všechno je podzim dobou k výsadbě nových stromků nadmíru vhodnou. Tak si o tom pár slov přečtěte.


Podzimní sázení stromů: javory - Postavit dům, zasadit strom a zplodit syna prý patří k základním počinům každého muže. S jedním z těchto tří úkolů bych vám uměl vcelku dobře poradit. Přečtěte si něco málo o tom, jak to se sázením stromů co nejlépe zařídit. Dříve než se do jakéhokoliv sázení stromů pustíte, tak byste měli vědět jak to provést, abyste se nejenom vy, ale v mnoha případech i vaši potomci (a možná i prapotomci) mohli těšit z výsledků vašeho snažení a nikoliv vás proklínat.


Stanoviště

První věc, na kterou je třeba se zaměřit, je výběr vhodného stanoviště. Měli bychom se snažit sázet stromky na stanoviště, které jim co nejvíce vyhovuje. To je totiž první částí úspěchu. K tomu bychom měli znát, jaké podmínky má náš stromek nejraději. Mezi ty nejdůležitější určitě patří půdní reakce, vlhkost, půdní podmínky obecně, expozice, schopnost snášet zaclonění, odolnost vůči mrazu a spousta dalších. Ono se to lehko řekne, ale mnohem hůře provádí zvlášť, když si vezmeme do hlavy, že chceme pěstovat něco exotického, něco zvláštního, něco co nikdo v okolí nemá, něco co má domov někde jinde a k nám se vlastně ani příliš nehodí. Inu, i to se dá, ale chce to ještě o něco více znalostí než obyčejně a navíc k tomu velikou porci následné péče a ochrany. Základem je znalost toho, co stromek vyžaduje a snaha o co nejlepší splnění těchto potřeb.


Musíme myslet na budoucnost

Zní to možná tak trochu jako klišé z politického světa, ale u stromů skutečně musíme hodně myslet na to jak rychle a jak mnoho mohou vyrůst. Něco jiného jsou zakrslé roubované čarověníky nebo například borovice bělokorá Pinus leucodermis „Schmidtii“, které v dospělosti vyrostou jen několik desítek centimetrů, něco jiného jsou třeba i představitelé ovocných stromů (jabloně, hrušně, švestky), které po létech dosáhnout čtyři až šest metrů. Největším trestem potomkům se mohou stát některé stromy, jež mohou relativně brzy dosáhnout výšky desítek metrů a zaclonit nejen vlastní, ale třeba i sousedovu zahradu. Už dnes můžeme v některých zahradách vidět douglasky (Pseudotsuga), vejmutovky (Pinus strobus) jedle stejnobarvé (Abies concolor), anebo třeba i obyčejné stříbrné smrky (Picea pungens), které už dávno přesáhly „rozumnou“ velikost, a minula doba, kdy svoje stanoviště krášlily a dneska už mnohde jen překáží a stíní.


Jaký strom si vybrat

Opadavé či neopadavé, jehličnaté nebo listnaté, ovocné nebo okrasné … to jsou hlavní možnosti rozdělení stromů. Nicméně, toto rozdělení není v žádném případě vyčerpávající a úplné. Opadavé a během roku se výrazně měnící nejsou jen listnáče. Například taková metasekvoje čínská se, než opadá, oděje do krásně zlatavé. Naopak některé listnáče neopadávají a zůstávají zelené i v zimě. Některé jehličnany mění na zimu barvu, aniž by před tím opadaly: zeravy (Thuja), zeravince (Platycladus) ostrolistec kopinatý (Cunninghamia lanceolata) a jiné. Některé se sice tváří jako listnáče, ale přitom jsou blíže příbuzné jehličnanům jako jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba). Rozdělení pouze na okrasné a ovocné taky není to pravé. Vždyť spousta ovocných stromů během roku krášlí zahradu. Taková kvetoucí třešeň přece příliš nezaostává v kráse za svou příbuznou japonskou sakurou, ale ani jabloň, broskvoň či mandloň nejsou o nic méně okrasné. Jen si vybrat po čem toužíme a zasadit, ale jak na to?


Na co nezapomenout

Požadavky na správné místo a správný strom mohou být různé. Co bychom si měli rozmyslet, než k sázení přistoupíme, se pokusím shrnout v několika následujících bodech:


1.Velikost a zastínění

Jak strom rychle poroste?

Jaké dosáhne výšky v dospělosti?

Kam bude v létě vrhat stín ráno v poledne a večer?

Pokud je stálezelený, tak je tato otázka na místě i v zimě
Bude vrhat stín i k sousedům? (pak je to minimálně na konzultaci, aby se předešlo pozdější inzultaci)
Pokud strom vytváří příjemné rozptýlené světlo, je dobré ho sázet proti slunci, docílíte tak příznivého výsledného estetického efektu
Když se strom vyznačuje výrazným podzimním vybarvením listů, je dobré, aby na něj dopadaly paprsky podzimního slunce, budete překvapeni, jak rozzáří celou zahradu


2.Stanoviště

Má rád výsluní nebo polostín?

Nevadí mu ostré vysušující zimní větry?

Nesázíme ho do mrazové kotliny?

Není půda podmáčená či s vysokou hladinou spodní vody?

Nevadí mu střídání teplot v zimě způsobené prudkým osluněním a následným mrazem?
Nesázíme strom někam, kde by mohl svými kořeny poškodit nějaké podzemní zařízení? (jímka, studna, drenáž, opěrná zeď)
Nebude, až vyroste, představovat nebezpečí pro stavby na pozemku? (nenadzdvihnou kořeny třeba chatku či altán?)


Co si připravit

Když jste si zodpověděli všechny předchozí otázky a máte jasno o stanovišti, přichází na řadu vlastní výsadba. I přesto, že je možno nakoupit kontejnerované dřeviny, které se dají sázet po celý rok, zůstává jaro a podzim nejvhodnějším obdobím pro sázení. U opadavých listnáčů je bezlisté období bez diskuse to nejlepší, protože neodpařují po přesazení tolik vody a stromek má více času se s tím vyrovnat. Pokud kupujete stromek, myslete hned v obchodě na to, zda k sázení nebudete potřebovat ještě nějaké další potřeby, abyste je mohli také hned nakoupit. (kolíky či pásky k jeho upevnění proti vyvrácení)


Jak velikou jámu

Nejprve je potřeba na vybraném místě vykopat jámu odpovídající velikosti stromku. Pamatujte, že jáma musí být hlubší a širší než je kořenový bal stromku dosud uvězněného v pěstebním kontejneru. Sázíte-li stromky, které nebyly pěstovány v kontejneru, jáma musí být minimálně tak veliká, aby se konce kořenů neohýbaly vzhůru. Pokud byly kořeny zabaleny například v jutovém pytli, tak jej v jámě opatrně uvolníme a kořeny opatrně rozprostřeme. Na rozdíl od sexuálního života, při kopání jámy pro stromek bezesporu platí: „Čím větší tím lepší“. Hlavně v chudé či jinak nepříliš vhodné půdě tak můžeme stromku pomoci, přidáním co největšího množství vhodného substrátu kolem jeho kořenů, nastartovat jeho zdárný růst na tomto stanovišti. Po vykopání dostatečně veliké jámy zjistíme jaký je na dně podklad – pokud ho tvoří nepropustná vrstva, je dobré ji rozrušit, aby se mohla voda ze zalévání lépe vsakovat a nevytvářelo se mokré prostředí, kde budou stromku uhnívat kořeny. Nejlépe se to pozná, když do vykopané jámy vylijete konev vody a pozorujete, jak rychle se ztrácí. Pro fixaci stromku, než si vytvoří dostatek kořenů, je dobré použít jednoho či více zašpičatělých kůlů, které zatlučeme do dna jámy a ke kterým (kterému) stromek nejlépe nějakou pružnou páskou umožňující tloustnutí kmenu přivážeme. Pokud je kolík jen jeden, je nejlépe ho dát z jižní strany, kde pak stíní kmínek před ostrým zimním sluncem způsobujícím veliké kolísání teploty, které se dokáže na kmeni podepsat mnohem hůře než samotný mráz. Stromek zasadíme tak, aby byl ve stejné hloubce, v jaké rostl ve školce. (snadno se to pozná podle hranice v barvě kůry rozdělující nadzemní a podzemní část.


Jak budeme zalévat

Hned při sázení je dobré se zamyslet i nad budoucím zaléváním, které jistě budeme muset stromečku alespoň v začátcích poskytnout. Pokud okolo stromku nechceme vytvářet vyvýšenou „mističku“ umožňující zasakování vody (což se sice hodí u ovocných stromků, ale méně vhodné je to v okrasných skupinových výsadbách), měli bychom na dno jámy ke kořenům zasypat například perforovanou drenážní hadici, kterou necháme jedním koncem vyčnívat nad úroveň terénu. Do ní pak později snadno strčíme zahradní hadici a zalijeme stromek přímo ke kořenům, aniž by nám voda odtékala po povrchu a zvláště na kopci s sebou odnášela i půdu. Mně se osvědčil trochu jiný systém. Uřízl jsem u několika plastových PET láhví dno a zastrkal je do sebe. Vytvořily „hada“, který pak po zakopání na spojích roní vodu a udělá naprosto stejnou službu jako drenážní „husí krk“, a navíc je to zadarmo.


Na co dát pozor po zasazení

Období krátce po zasazení a přesazení je pro život stromečku rozhodující. V tomto období, kdy si stromeček zvyká na nové prostředí, oslunění a půdní reakci je víc než pravděpodobné, že listy či jehlice stálezelených stromků budou odpařovat více vody, než jim dokážou kořeny zajistit. Je proto třeba myslet hlavně na odpovídající zálivku. Něco trošku jiného je sázení opadavých listnáčů, které když jsou holé, tak tolik vody nepotřebují. První hnojení pak samozřejmě necháme až na příští jaro. Držím vám i vašim stromečkům palce a přeji, aby vám dělaly jen samou radost.
SKLAD, provozovna:

obec Nebanice
tržby jsou evidovány v běžném EET režimu

Výrobce:

Velkoobchod s palivovým dřívím

Bc. Jaroslav Pagáč

Nebanice25, okres: Cheb
350 02
Karlovarský kraj

tel: + 420 604 159 666

e-mail:

objednávky:

krbovedrevo@centrum.cz

autodoprava:

krbovedrevo@centrum.cz

číslo účtu:
670100-2216321478 / 6210


reklamace:

krbovedrevo@centrum.cz

IČ: 75548879

www.drevo.huu.cz
NOVÉ - Logo1-Palivové-dříví-Pagáč-Jaroslav (1).jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
89.90 Kč
bez DPH 74.30 Kč
 ks
7889.00 Kč
bez DPH 6519.83 Kč
 ks
5390.00 Kč
bez DPH 4454.55 Kč
1990.00 Kč
bez DPH 1644.63 Kč
 ks
2173.00 Kč
bez DPH 1889.57 Kč
 1m x 1m x 1m
Jsme nejlevnější na Chebsku a Sokolovsku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one